'77-es évjárat, Mérleg, uralkodó bolygója a Vénusz. Élete értelme a közlés bármilyen testrésszel kieszközölhető formája. Ha tehetné, ő lenne a facebook maga.
Első regényét 9 éves formán írta A hét kínai betörő címmel. A sztori: egy kisvárosban hét darab gonosztevő ellopja az emberek csokiját, akik emiatt igen nekiszomorodnak, de jönnek szerencsére a jóságos UFÓk és átprogramozzák a rosszak agyát, akik eztán csupa jótettet fognak végrehajtani. Hm. Meredeeek, de tán kezdetnek elnézzük.
Általános iskolás éveiben a könyvborítókon látottak mintájára felveszi a menő hangzású James D. Holding álnevet, majd egyre másra fogalmazza detektívtörténeteit, melyeket nővére szorgosan legépel, a környezete pedig diszkréten félreröhögve végigszenved. A múmia bosszúja, a Cápa-öböl rejtélye, a Gyilkos vaddisznó mind-mind eklatáns példája ifjú írónőnk már-már perverzióba hajló képzeletvilágának. Ne is csodálkozzunk ezen, hiszen édesanyja jóvoltából az otthoni könyvtár hemzseg a zombis, gyilkosos és horroros történetektől.
Azonban csak ki-kibukik tehetsége, mert 7. osztályban irodalom tanárnője az ő, Radnótiról szóló, házi dolgozatának másolatát adatja be leckeként saját, ötlettelen gimnazista lányával. Arany János Toldiját schwarzeneggeri izmokkal és lángszóróval felszerelve merő önszorgalomból tovább írja a trilógiát. A suliújságba is ontja saját alkotású krimijeit, és kisvártatva minden iskolai ünnepi beszéd megírásának feladatát is megnyeri. Ettől nem túl boldog.
Az irodalomszakos iskolaigazgató könyörgésére szülei elállnak a közgazdasági szakközépiskola gondolatától, így tanulmányait a Könyves Kálmán gimnázium angol tagozatos diákjaként folytatja. Minden tanévben nekilendül a novellaírói pályázatnak, ahol szép eredményeket ér el. Irodalomból mégis begyűjt egy hatalmas fúrót, mert ha már nem sikerült elolvasni a Bánk bán végét, a dolgozatban odakölti hozzá a neki tetsző befejezést, ami pechére köszönőviszonyban sincs az eredeti művel. Maximalizmusáról, hosszú sörényéről és hegedülőművészi képességeiről híres angol tanára, Kevin Shopland igen nagy fantáziát lát benne, és kreatív írásra buzdítja, amiről elmondhatjuk, hogy középiskolai érlelődésének leggyümölcsözőbb aspektusává növi ki magát.
Az ELTE angol bölcsész szakán immáron ángélusul körmöl, és egy házi feladatban olyan furmányos fantazmagóriát vet papírra a Bronte nővérekről, hogy az írás állítólag a mai napig ott függ az írónőknek emléket állító múzeum falán valahol a ködös Albionban. Az élet eztán elsodorja a színház és a táncművészet porondjára, és az írást mintegy 10-12 évre háttérbe szorítja új szerelme, az exhibicionizmus. 2012 őszén aztán Drakula kikászálódik koporsójából, feltűri ingujját és azóta vérontja írói vénáját.
A nagyok, akik mesemondó tehetségükkel elvarázsolták: mindenek előtt és mindenek felett Gabriel Garcia Márquez, továbbá P.G.Wodehouse, Robert Merle, Móricz Zsigmond, a számára nemrég felfedezett stilisztikakirály Bacher Iván, Müller Péter, Popper Péter, J.K.Rowling, Dan Brown, Tolkien, Joanne Harris, a Bronte nővérek, Agatha Christie, Stephen King és még oly nagyon sokan...egyet kivéve. Ne verje meg az Isten ezért az eretnek gondolatért, de jó tudni, hogy immáron középkorú írónőnket Paulo Coelho bácsival a világból ki lehet űzni.
Szerzőnkről
2012.11.10. 10:22 D-mon
komment
A bejegyzés trackback címe:
https://d-mon.blog.hu/api/trackback/id/tr604900065
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
